Transport

Czy warto regularnie wykonywać przegląd techniczny auta?

Przegląd techniczny pojazdu wykonuje się zazwyczaj raz do roku, w celu podbicia dowodu rejestracyjnego i uzyskania prawa do poruszania się pojazdem na kolejne 12 miesięcy. Sytuacja ta dotyczy aut starszych co najmniej 5-letnich. Jak się okazuje jednak warto robić również przeglądy prewencyjne pojazdu. A te wykonamy w dobrym warsztacie samochodowym. Jakie korzyści przynieść mogą przeglądy tego rodzaju?

Długofalowa oszczędność

Dla wieku kierowców wykonywanie przeglądu technicznego pojazdu jest raczej przykrą koniecznością. Jak się okazuje jednak regularność w pojawianiu się w dobrym warsztacie mechanicznym może przynieść spore oszczędności. Główną zaletą przeglądów prewencyjnych pojazdu pozostaje to, że możemy kontrolować stan zużycia pojazdu i zareagować na tyle szybko, by zmniejszyć koszty związane z jego dużymi naprawami. W branży mechanicznej również sprawdza się znane powiedzenie, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.  Przeglądy techniczne pojazdu wykonywane są również w ASO, co skutkuje otrzymaniem wpisu w książeczce serwisowej. To z kolei może przełożyć się na późniejszą dużo sprawniejszą sprzedaż pojazdu po atrakcyjnej cenie. Wydatki tego rzędu w dłuższej perspektywie są więc jak najbardziej opłacalne.

Dla większego bezpieczeństwa

Coraz popularniejsze przeglądy prewencyjne pojazdu pozwalają na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa w poruszaniu się autem oraz eliminują sytuację, w której dojść może do poniesienia większych kosztów jednorazowo. Dobrzy mechanicy zalecają, by w warsztacie samochodowym pojawić się przynajmniej raz do roku, dokonując przeglądu szczególnie tuż po zimie, czyli wczesną wiosną. Regularna wymiana filtrów powietrza, paliwa czy płynów eksploatacyjnych, w tym hamulcowego, z pewnością się opłaci i pozwoli na wygodne korzystanie ze wszystkich funkcjonalności pojazdu przez długi czas. Warto więc dbać o pojazd każdego dnia, nie tylko od święta, wybierając się z nim raz do roku na przegląd techniczny do stacji kontroli pojazdów.