Uroda/Zdrowie

Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych i zarazem nieinwazyjnych metod usuwania niechcianego owłosienia. Do tego jest bardzo skuteczna i przynosi efekty na długo. Chętnie korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni. Co sprawia, że warto zainteresować się korzyściami z nią związanymi? Sprawdziliśmy to.

Wielka moc lasera

Odpowiednio dobrana moc lasera oraz optymalny czas trwania impulsu wnikającego głęboko w skórę sprawia, że teraz szybko i skutecznie można pozbyć się mało estetycznego i niechcianego owłosienia. I to w różnych partiach ciała. Wykorzystując działanie nowoczesnego lasera diodowego Light Sheer Lumenis, można osiągnąć wymarzone efekty nawet trzy razy szybciej, niż z wykorzystaniem innego typu lasera. Co więcej – depilacja przeprowadzona w taki sposób jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Polecana jest więc w szczególności tym osobom, które mają niski próg bólowy, a chcą cieszyć się idealną gładkością własnej skóry przez naprawdę długi czas.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Miękką i super gładką skórą ciała chciałby cieszyć się każdy z nas. Są jednak osoby, którym w szczególności poleca się skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Mowa o tych, którzy mają problemy z nadmiernym owłosieniem, czy wrastającymi włoskami. W przypadku tych osób często tradycyjne metody depilacji nie są wystarczające i zawodzą. Dlatego też warto skorzystać z niezawodnej i bezbolesnej depilacji laserowej, którą dobrze jest wykonać nie gdzie indziej, jak w dobrym salonie kosmetycznym.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Jak w przypadku wielu rodzajów zabiegu, także przy depilacji laserowej istnieją pewne przeciwwskazania, niezalecające skorzystania z tego zabiegu. Mowa o ciąży, nadmiernej opaleniźnie, chorobie nowotworowej czy zażywaniu leków. Do tego zabieg ten jest wykonywany u osób zmagających się z bielactwem, łuszczycą czy opryszczką lub zmianami wirusowymi w miejscu depilacji. Choć zabieg sam w sobie ma wiele korzyści, warto z niego mądrze korzystać. Zdrowie jest najważniejsze!