Prawo

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych online?

Porady prawne online to wynalazek współczesnych czasów, pozwalający na uzyskanie profesjonalnej porady od prawnika bez konieczności wychodzenia z domu. To ogromna wygoda dla klientów dobrych kancelarii prawnych oraz duża oszczędność bezcennego czasu, oraz środków finansowych. Jakie jeszcze korzyści dać może porada uzyskana za pośrednictwem Internetu? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Szybko, ale poufnie

Choć wydawać by się mogło, że nic nie zastąpi osobistego spotkania z prawnikiem w kwestii poufności, to takie myślenie jest całkowicie błędne. Przy zaawansowanych formach zabezpieczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, uzyskanie fachowej i specjalistycznej porady online od prawnika niczym nie różni się od tej porady, którą uzyskać można by było osobiście. Dodatkowo taką poradę można otrzymać dużo szybciej – klientów kancelarii prawnej nie obowiązują wówczas sztywne godziny otwarcia kancelarii, a na video konferencję z prawnikiem czy konsultację e-mailową można umówić się niemal o każdej godzinie, niezależnie od dnia tygodnia.

Co zrobić, aby uzyskać poradę prawną online?

Napisanie e-maila pod wskazany adres e-mailowy lub wypełnienie specjalnego formularza kontaktowego, dostępnego na stronie internetowej kancelarii prawnej umożliwi kontakt w sprawie uzyskania porady prawnej. Klient zgłaszający taką potrzebę konsultacji za pośrednictwem Internetu otrzyma wstępną wycenę usługi oraz numer konta bankowego, na który należy uiścić opłatę. Po dokonaniu tych formalności będzie mógł skorzystać z fachowej porady prawnej zazwyczaj w czasie od 24 do 48 godzin od opłacenia usługi. Oczywiście czas realizacji porady prawnej może się wydłużyć wraz ze stopniem skomplikowania sprawy. Z pewnością jednak w praktyce będzie dużo szybszy, niż podobną poradę chciałoby się uzyskać sposobem tradycyjnym, osobiście odwiedzając kancelarię prawną. Z nowoczesnych form kontaktu z prawnikiem za pośrednictwem Internetu naprawdę warto korzystać!