Budownictwo

Dlaczego warto wybrać schody półkowe?

Schody półkowe od producenta, określane także schodami wspornikowymi, w rzeczywistości przypominają półki zamontowane do ściany. Jak się okazuje jednak – śmiało można się po nich przemieszczać, pokonując dystans łączący dwie kondygnacje. Co takiego jest w tego rodzaju schodach, że cieszą się tak wielkim zainteresowaniem inwestorów? Sprawdziliśmy to i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w poniższym wpisie.

Lekkość stabilnej konstrukcji

Poszczególne stopnie schodów półkowych są montowane do ściany nośnej budynku. Ta dość nietypowa konstrukcja pozwala osiągnąć efekt niesamowitej lekkości i swoistego unoszenia się stopni schodowych w powietrzu. Tego rodzaju schody są idealne szczególnie do tych wnętrz, w których oszczędność przestrzeni jest bardzo ważna. W tego rodzaju konstrukcji niekonieczna staje się inwestycja w montaż stelażu czy konstrukcji stalowej. To z kolei przekłada się na duże oszczędności związane z całkowitymi kosztami montażu. A efekty są doprawdy ogromne!

Przemyślana konstrukcja to podstawa

Odpowiednia wiedza techniczna i jej wdrożenie to podstawa zadowolenia z inwestycji w schody półkowe od producenta. Warto wiedzieć odpowiednio wcześniej, że ściana nośna dedykowana pod schody tego rodzaju powinna być odpowiedniej grubości (minimalna to 24 cm). Także wymiary stopni schodów wspornikowych nie mogą być przypadkowe. W branży mówi się o konieczności montażu stopni o grubości od 8 do nawet 10 cm.

Oryginalne efektu wizualne

Profesjonalnie wykonane schody półkowe od producenta będą przede wszystkim niezwykle eleganckim i nietypowym zarazem sposobem realizacji inwestycji schodowej w dwupoziomowym mieszkaniu lub domu. Jak wiadomo jednak wielu inwestorom zależy na oszałamiającym efekcie końcowym inwestycji. Taki mają gwarantowany, wybierając zjawiskową i zupełnie niebanalną konstrukcję solidnych schodów wspornikowych. Schody te pięknie prezentować się będą nie tylko w naturalnej odsłonie drewnianej, ale i w równie efektownej odsłonie ze szkła. Warto je mieć!