Prawo

Do kogo zwrócić się w sprawie problemów z prawem pracy?

Prawo pracy w Legnicy działa podobnie jak w całej Polsce. Tutaj jednak skorzystać można ze sprawdzonych i polecanych usług prawnika wyspecjalizowanego m.in. w prawie pracy. Na jakie wsparcie można liczyć i z jakimi problemami warto się zgłosić do tego specjalisty? Zapraszamy do lektury naszego wpisu – prezentujemy odpowiedź na najważniejsze pytania.

Różne formy umów – co warto o nich wiedzieć?

Rozwój gospodarczy i nowe możliwości zatrudnienia spowodowały, że nierzadko pracodawcy dokonują różnego rodzaju nadużyć w zatrudnianiu i rozliczaniu swoich pracowników. Współcześni pracownicy mogą korzystać z dużo większej swobody w zatrudnieniu i wyborze formy zatrudnienia, jednak nie zawsze dobrze orientują się w tym, czy wybrany przez nich sposób jest tym najwłaściwszym. W takiej sytuacji warto skorzystać z porady dobrego prawnika, wyspecjalizowanego w prawie pracy w Legnicy. On wyjaśni największe różnice w zatrudnieniu na umowę zlecenie czy w oparciu o umowę o dzieło. On wskaże też, jak wygląda proces zatrudniania na umowę na czas określony oraz czas nieokreślony. Z jakimi sprawami można zgłaszać się do prawnika, oczekując na konkretne wsparcie?

Najczęściej prowadzone sprawy

Liczne nadużycia ze strony pracodawców w stosunku do pracowników powodują, że prawnik specjalizujący się w prawie pracy prowadzi wiele spraw mających na celu wyjaśnienie niejasności oraz wprowadzenie należytego porządku na linii pracodawca – pracownik. W związku z tym najczęściej prowadzi się sprawy związane z przywróceniem do pracy, z ustaleniem istnienia stosunku pracy, sprawy o zaległe wynagrodzenie czy dotyczące roszczeń wynikających z różnego rodzaju zatrudnienia. Do tego nierzadko zdarzają się takie sprawy, w których główną kwestią pozostaje uzyskanie odszkodowania za bezzasadne wypowiedzenie umowy o pracę lub jej rozwiązanie bez wypowiedzenia. W wielu wymienionych kwestiach, nie posiłkując się wiedzą doświadczonego prawnika, nie ma szans na pozytywne zakończenie sporu czy korzystne rozpatrzenie sprawy. Warto więc korzystać ze wsparcia specjalisty od prawa pracy w każdej z wyżej wymienionych spraw!