Budownictwo

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Szukając komfortowego, wysoce niezawodnego w działaniu i bezobsługowego systemu grzewczego, warto zainteresować się innowacyjną pompą ciepła. To zupełnie inny od tradycyjnych sposób na skuteczne ogrzanie powierzchni mieszkalnej. A jeśli szukamy najlepszej pompy ciepła z dostępnych w branży – poznajmy bliżej działanie powietrznej pompy ciepła.

Wielofunkcyjność w pakiecie

System grzewczy o wielofunkcyjnym zastosowaniu to właśnie powietrzna pompa ciepła. Jak się okazuje w praktyce – z powodzeniem może ogrzewać nie tylko pomieszczenia mieszkalne, ale i wodę użytkową. I ta ostatnia funkcja sprawia, że oszczędności na kosztach ogrzania wody nie tylko w sezonie grzewczym są ogromne. Nikogo dziwić więc nie powinno, że popularność wyboru powietrznych systemów grzewczych stale rośnie. Bo i sam montaż pompy ciepła nie jest skomplikowany. A najlepszym miejscem na sukcesywną instalację pozostaje nie wnętrze budynku mieszkalnego, a jego zewnętrzne otoczenie. Przy tym wszystkim zupełnie niekonieczne staje się wykonywanie dolnego źródła energii. Jak sama nazwa wskazuje – ten rodzaj pompy ciepła korzysta bowiem z niewyczerpanych źródeł energii zgromadzonych w powietrzu.

Realne oszczędności

Profesjonalna, powietrzna pompa ciepła, generować będzie duże oszczędności mierzone średnio wytworzeniem od 4 do 5 razy więcej energii cieplnej od energii elektrycznej, niezbędnej do działania tego systemu grzewczego. Łatwo więc stwierdzić, że zdecydowana większość uzyskanego ciepła jest całkowicie darmowe – bo pobrane z niekończących się źródeł ze środowiska naturalnego.

Pompa także z dofinansowaniem

Z uwagi na to, że pompy ciepła posiadają wysoki wskaźnik efektywności energetycznej potwierdzony certyfikatem, można starać się o dofinansowanie jej zakupu. To ogromna korzyść dla tych inwestorów, którzy nie są w stanie jednorazowo wyłożyć większej gotówki na zakup tego nowoczesnego i świetnie sprawdzającego się w praktyce, systemu grzewczego. Z tej opcji po prostu warto skorzystać!