Uroda/Zdrowie

Jakie są zalety implantów zębowych?

Implanty zębowe z sukcesem zastępują korzenie brakujących zębów. Znane są z tego, że przy pomocy mostów i koron, są w stanie w pełni zrekonstruować utracone zęby. W jakich sytuacjach warto myśleć o zastosowaniu implantów zębowych? Jakie korzyści płynąć będą z takiego rozwiązania? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Implanty zębowe – dla kogo?

Zastosowanie implantów zębowych w polecanym i szeroko rekomendowanym gabinecie stomatologicznym polecane jest szczególnie tym osobom, które utraciły jeden, kilka, a nawet wszystkie własne zęby. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają dziś nawet na to, by z sukcesem szczepić implanty zębowe także i tym osobom, u których wraz z upływem wielu lat, nastąpił zanik tkanki kostnej. W dobie postępujących możliwości technologiczne realna staje się nawet odbudowa tkanki kostnej. Wszystko z myślą o tym, by wszczepienie jednego lub kilku implantów było możliwe.

Najważniejsze zalety implantów zębowych

Mimo tego, że wiedza na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych we współczesnej stomatologii jest coraz większa, zdarza się i tak, że nie zdajemy sobie sprawy z korzyści wszczepienia implantów zębowych. Jak implanty te działają na całe uzębienie? Skutecznie je wzmacniają, nie naruszając przy tym zębów sąsiadujących. Do tego zwiększa się również trwałość zębów po obu stronach implantu. Implanty korzystnie oddziałują też na kondycję tkanki kostnej, zapobiegając jej zanikowi. Naturalnym procesem pozostaje zanikanie tkanki wówczas, gdy ząb zostanie wyrwany, a na jego miejsce nie wszczepi się implantu.
Do tego warto pamiętać, że implanty zębowe nie są podatne na próchnicę. Dzięki temu zaś ich trwałość liczona jest od 10 do nawet 30 lat! Ponadto warto wspomnieć również i o tym, że implanty wykonane z tytanu pozostają odporne na kwasy wytwarzane przez bakterie. Korzyści z wszczepienia implantów są więc naprawdę bardzo liczne!

3 – etapowy zabieg

Profesjonalny zabieg wszczepienia implantów zazwyczaj składa się z trzech etapów: wszczepienia implantu, wkręcenia śruby gojącej i przytwierdzenia zrobionej wcześniej korony protetycznej. Czas jego trwania nie jest długi. Z tej opcji warto skorzystać!