Uroda/Zdrowie

Z jakich opcji finansowania zakupu sprzętu medycznego można skorzystać?

finansowanie zakupu sprzętu medycznego nie musi być wcale związane z koniecznością jednorazowego wyłożenia nieraz ogromnych sum pieniężnych. Okazuje się, że kupując sprzęt u polecanego dystrybutora w branży, można skorzystać z wielu dostępnych opcji finansowania. Warto poznać więc je nieco bliżej.

Sprzęt najlepszej jakości w zasięgu możliwości

Czy wyposażając wymarzony gabinet lekarski zawsze dysponujemy odpowiednio dużymi środkami finansowymi? Oczywiście, że nie. Dlatego też warto wiedzieć z jakich rozwiązań finansowania dostępnych na rynku można skorzystać. Tym bardziej że często te oferty są bardzo korzystne i pozwalają na kompleksowe wyposażenie gabinetu lekarskiego bez konieczności rozkładania finansowania na kilka inwestycji. Poznajmy zatem najpopularniejsze formy finansowania zakupu sprzętu medycznego.

Popularna pożyczka

Zainteresowanie pożyczkami nie maleje, a nawet więcej – stale rośnie. Dobrze, jeśli pożyczkodawcy oferują klientom atrakcyjne formy pożyczki i pozwalają na skorzystanie z dogodnych warunków spłaty w każdej sytuacji. Zakup profesjonalnego sprzętu medycznego od takich renomowanych producentów jak Broadsound Corporation, Vinno, Osteosys czy Medical Econet będzie zawsze trafioną inwestycją. Warto więc zaciągnąć pożyczkę na atrakcyjnych warunkach, korzystając z wieloletniej współpracy dystrybutora z godnym zaufania pożyczkodawcą.

Leasing w dwóch odsłonach

Pożyczka na zakup sprzętu medycznego nie jest jedyną dostępną opcją jego finansowania. Wśród możliwości znaleźć można także leasing operacyjny oraz finansowy. Pierwszy wiąże się z ponoszeniem comiesięcznych opłat rat leasingowych, przy czym przedmiot leasingu zaliczany jest do majątku firmy leasingowej. Z kolei leasing finansowy zaliczy przedmioty wzięte w leasing do majątku leasingobiorcy, przy czym ten będzie musiał ponosić koszty związane z amortyzacją sprzętu. Warto dodać, że wybierając leasing finansowy trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia całego podatku VAT z góry, już w momencie płatności pierwszej raty, przy odbiorze produktu.