Uroda/Zdrowie

Zabieg infuzji tlenowej – o korzyściach zastosowania

Infuzja tlenowa w Łodzi to niezwykle popularny i chętnie zamawiany zabieg, dostępny w dobrym salonie SPA w samym centrum miasta. Komu będzie polecany i z czym wiązać się będą korzyści z jego zastosowania? O tym informujemy w poniższym wpisie. Zachęcamy do lektury!

Na czym polega infuzja tlenowa?

Profesjonalnie wykonana infuzja tlenowa w Łodzi to zupełnie nieinwazyjny zabieg oparty na wykorzystaniu technologii hiperbarycznego tlenu. Szerokie właściwości odmłodzenia po zabiegu obserwowane są dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju kwasu hialuronowego. Wskazań do zastosowania zabiegu infuzji tlenowej może być naprawdę dużo. Jednym z najważniejszych jest posiadanie zmęczonej, zwiotczałej i mało atrakcyjnej, zazwyczaj wrażliwej skórze. Także i takiej, w której nie brakuje zmian spowodowanych trądzikiem różowatym lub obecnością licznych przebarwień. Z infuzji tlenowej poleca się skorzystać także i tym osobom, których skóra osiągnęła dojrzały poziom.

Jak wygląda sam zabieg?

Istotą infuzji tlenowej jest wtłaczanie tlenu znajdującego się pod ciśnieniem. Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego aplikatora, dzięki któremu tlen dostarczany skórze jest całkowicie czysty i oznacza się dobrą jakością. Warto podkreślić, że rodzaj ampułki witaminowej przeznaczonej do aplikacji jest indywidualnie dobierany do typu cery klienta. Za najwyższy poziom nawilżenia skóry oraz wypełnienia jej substancjami odżywczymi, odpowiada też kwas hialuronowy, stosowany podczas infuzji tlenowej w dwóch formułach. Dzięki niemu właśnie skóra nabiera pożądanej promienności i odzyskuje dawno utracony blask oraz młodzieńczość.

Przeciwwskazania do zabiegu

Infuzja tlenowa w Łodzi nie jest wykonywana u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, jak również osób cierpiących na różnorodne alergie skórne lub zmagających się z opryszczką. Występujące zmiany skórne również nie są powodem umożliwiającym wykonanie infuzji tlenowej. Warto więc zdawać sobie sprawę z tych przeciwwskazań, by nie ryzykować własnego zdrowia dla nierozsądnego poddania się zabiegowi.